новини про прозорість в енергетиці

Місія ЕІТІ провела консультації з громадськими організаціями України

"Українська енергетика"

2013-09-25

Надіслати поштою

Цього тижня у Києві перебуває делегація Міжнародного секретаріату Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ), щоб провести оцінку досягнень України перед розглядом заявки на приєднання до цього стандарту.

 

Місія на чолі з директором Секретаріату ЕІТІ Йонасом Мобергом проводить консультації з представниками уряду, компаній галузі та організаціями громадянського суспільства.

 

Зокрема, у вівторок гості зустрілися із представниками громадської Асоціації "ЕнергоТранспарентність": аналітичного центру "Діксі Груп", Центру "НОМОС", Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", Інституту сталого розвитку, ГО "Народний контроль", Київського міжнародного енергетичного клубу "Q club".

 

Зустріч проходила у приміщенні Міжнародного фонду "Відродження", який системно підтримує просування України до вимог ЕІТІ протягом останніх років.

 

Учасники обговорили особливості нового, вдосконаленого стандарту ЕІТІ, плани України з розширення сфер застосування Ініціативи (нафтогазова, вугільна галузі), реалістичність термінів її впровадження

.

Окремим пунктом порядку денного стало питання взаємодії з  урядом та компаніями, у т.ч. посилення контролю громадськості, просування реформ на енергетичних ринках, налагодження ефективної комунікації.

 

Представники Міжнародного секретаріату ЕІТІ пообіцяли врахувати позицію громадськості та сприяти її зусиллям з посилення прозорості в енергетиці.

 

Довідка "Української енергетики":

 

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 39 країнах світу. EITI вимагає проведення аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, пов’язаних з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

 

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ, схваливши урядову Постанову №1098 "Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях". Пізніше ці наміри були документально підтверджені перед МВФ, ЄС та в рамках Партнерства "Відкритий уряд".

 

10 жовтня 2012 року Наказом №785 Міненерговугілля було створено Багатосторонню групу зацікавлених осіб з питання імплементації ЕІТІ в Україні, до якої на паритетних засадах увійшли представники органів влади, компаній та громадськості.

 

"Українська енергетика"


Коментарі

blog comments powered by Disqus