новини про прозорість в енергетиці

В Азербайджані кожна видобувна компанія відкрито прозвітує про доходи

"Українська енергетика"

2013-10-04

Надіслати поштою

Звіт Азербайджану в рамках імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей (EITI) за 2013 рік буде підготовлений відповідно до нових стандартів, заявив виконавчий директор SOFAZ Шахмар Мовсумов.


За його словами, це означає, що звітність охопить не загальний обсяг операцій у видобувній промисловості, а інформацію по кожній компанії. "Від сьогодні, всі компанії-учасниці представлятимуть свої звіти по EITI самостійно", наголосив він.


Мовсумов додав, що кожен громадянин Азербайджану має право отримати інформацію щодо доходів країни: "Новий стандарт є новим етапом для всіх країн-учасниць EITI".


Мовсумов зазначив, що нафтогазові компанії, що працюють в Азербайджані, нададуть детальні звіти щодо своїх прибутків. "За останні роки було досягнуто значного прогресу. Нова детальна та обширна форма звітування зробить інформацію щодо прибутку, отриманого у видобувних проектах, особливо в нафтогазовому секторі, більш доступною", сказав він.

 

Нагадаємо, наприкінці липня Україна подала заявку на отримання статусу країни-кандидата ЕІТІ.

 

Довідка "Української енергетики":

 

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 39 країнах світу. EITI вимагає проведення аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, пов’язаних з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

 

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ, схваливши урядову Постанову №1098 "Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях". Пізніше ці наміри були документально підтверджені перед МВФ, ЄС та в рамках Партнерства "Відкритий уряд".

 

10 жовтня 2012 року Наказом №785 Міненерговугілля було створено Багатосторонню групу зацікавлених осіб з питання імплементації ЕІТІ в Україні, до якої на паритетних засадах увійшли представники органів влади, компаній та громадськості.

 

"Українська енергетика", за матеріалами Apa


Коментарі

blog comments powered by Disqus