новини про прозорість в енергетиці

Україна таки приєдналася до ЕІТІ

"Українська енергетика"

2013-10-17

Надіслати поштою

За інформацією "Української енергетики", сьогодні Україна отримала статус країни-кандидата Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ).

 

Позитивне рішення було прийнято на 25-му засіданні Правління ЕІТІ, яке проходить в Кот-д'Івуарі.

 

Вимоги стандарту в Україні будуть застосовуватися у сферах видобутку і транспортування вуглеводнів, передусім нафти і газу. У найближчі 1,5 роки Київ має підготувати щонайменше два звіти за стандартами ЕІТІ.

 

Разом з тим, Правління ЕІТІ відзначило наміри української сторони включити до другого звіту видобуток вугілля і залізної руди. "Правління вважає такий підхід майже оптимальним, враховуючи значущість цих галузей, і підкреслює, що відповідність стандарту ЕІТІ вимагає охоплення всіх суттєвих платежів нафтової, газової та гірничодобувної промисловості", повідомляють джерела "Української енергетики".

 

Нагадаємо, наприкінці липня Україна подала заявку на приєднання до ЕІТІ.

 

Далі буде.

 

Довідка "Української енергетики":

 

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) – це незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, який впроваджується у 41 країні світу. EITI вимагає проведення аудиту платежів, які здійснюють компанії, та доходів, пов’язаних з розробкою національних природних ресурсів, які отримують уряди країн.

 

У вересні 2009 року Україна зобов’язалася імплементувати ЕІТІ, схваливши урядову Постанову №1098 "Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях". Пізніше ці наміри були документально підтверджені перед МВФ, ЄС та в рамках Партнерства "Відкритий уряд".

 

10 жовтня 2012 року Наказом №785 Міненерговугілля було створено Багатосторонню групу зацікавлених осіб з питання імплементації ЕІТІ в Україні, до якої на паритетних засадах увійшли представники органів влади, компаній та громадськості.

 

"Українська енергетика"


Коментарі

blog comments powered by Disqus