Доступ до інформації

В Раді усунули останні перешкоди на шляху закону про доступ до інформації

"Українська правда"

2010-11-02

Комітет з питань свободи слова ВР виконав вимогу спікера Володимира Литвина щодо закону про доступ до публічної інформації.

 

Засідання комітету за участі представників уповноваженого з прав людини відбулося у вівторок у парламенті.

 

На засіданні комітет розглянув поправки, внесені регіоналом Едуардом Павленком, а також заслухав представника уповноваженого з прав людини Володимира Яценка.

 

Комітет відхилив більшість поправок Павленка. Водночас сам Павленко відмовився від своєї поправки про те, щоб збільшити терміни опрацювання запиту на доступ до інформації з п'яти днів до десяти, оскільки сам президент Віктор Янукович пропонував скоротити термін до двох днів.

 

Також комітет ухвалив поправку, за якою орган влади безкоштовно надає копії своїх рішень у кількості до десяти сторінок, раніше у попередній редакції передбачалося безкоштовне надання 50 сторінок.

 

Після цього комітет проголосував за внесення поправок до порівняльної таблиці. Рішення не підтримали представники партії регіонів у комітеті: Олена Бондаренко і Володимир Ландік.

 

"Я поінформую голову Верховної ради, що засідання комітету відбулося, поправки Павленка розглянуті, і вимагатиму розгляду закону в залі після обіду", - зазначив голова комітету Андрій Шевченко.

 

Він додав, що були підтримані повністю або частково 7 з 14 поправок.

 

Як відомо, в понеділок Литвин звернувся до комітету з проханням заслухати поправки Павленка та представників уповноваженого з прав людини.

 

21 жовтня цей закон мав голосуватися в другому читанні. Янукович обіцяв ОБСЄ та ПАРЄ підтримати цей закон як один з реальних інструментів демократії.

У сигнальному голосуванні за закон проголосувала лише 1 депутат з фракції Партії регіонів - де нараховується 180 депутатів. Тоді Литвин переніc голосування на 2 листопада. Однак у порядку денному цього  закону немає.

 

"Українська правда"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації