Доступ до інформації

Українські журналісти просять ЄС нагадати Януковичу його обіцянку

"Українська правда"

2010-11-12

Українські журналісти передали до представництва ЄС у Києві звернення до голови Євросоюзу Ван Ромпея щодо ухвалення закону "Про доступ до публічної інформації".

 

Під зверненням до Ван Ромпея підписалося 125 журналістів, а також профспілкових і громадських лідерів.

 

Підписанти просять президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея 22 листопада під час саміту Україна-ЄС підняти перед Віктором Януковичем питання щодо ухвалення закону "Про доступ до публічної інформації".

 

 

 

"Напередодні саміту вважаємо за необхідне звернутися до Вас із проханням порушити на найвищому рівні питання щодо зобов'язання української влади перед українським суспільством та міжнародними організаціями, зокрема ПАРЄ, ухвалити закон "Про доступ до публічної інформації", - ідеться в листі.

 

 

 

Серед підписантів звернення відомі українські журналісти Сергій Рахманін, Вахтанг Кіпіані, Олена Притула, Артем Шевченко.

 

Свої підписи поставили журналісти телеканалів 1+1, ICTV, СТБ, 5 каналу, TVi, Національної радіокомпанії, журналів "Кореспондент, "Український тиждень", газет "Дзеркало тижня", "Комерсант", "Сегодня", "Газета по-українськи", "Kyiv Post", "Голос України", інформагенцій "Інтерфакс-Україна", УНІАН, "Українські новини", "ЛігаБізнесІнформ", інтернет-видань "Телекритика", "Українська правда", "Обком" тощо.

 

Як відомо, 21 жовтня Верховна Рада мала голосувати в другому читанні закон "Про доступ до публічної інформації", внесений бютівцем Андрієм Шевченком і підтриманий експертами Ради Європи.

 

Однак сигнальне голосування 21 жовтня показало, що закон готова підтримати лише один депутат від Партії регіонів Юлія Новікова. Після цього розгляд питання перенесли на 2 листопада, однак голосування так і не відбулося. Партія регіонів заявила, що не голосуватиме за цей закон.

 

Водночас президент Віктор Янукович обіцяв підписати закон "Про доступ до публічної інформації", якщо той буде проголосований Верховною Радою. "Він вважає актуальним завданням скоротити терміни задоволення інформаційних запитів до п'яти днів, а в надзвичайних ситуаціях - до двох", - повідомляла прес-служба адміністрації президента.

 

"Українська правда"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації