Eastern partnership

Громадські організації обговорили перспективи та очікування від Другого Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

"Європейський простір"

2010-11-16

13 листопада у Києві відбулося обговорення перспектив Східного Партнерства напередодні Другого Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Участь у заході взяли представники громадських організацій, учасників першого та другого Форумів, МЗС України та Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції.

 

Головними темами обговорення стали ключові питання Другого Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (ФГС СП) та підбиття підсумків втілення рекомендацій Першого Форуму, бачення органів державної влади щодо політики Східного партнерства, а також представництво українських НУО у координаційних структурах Форуму.

Під час обговорення учасники, зокрема, наголосили на тому, що Форум громадянського суспільства Східного Партнерства є першим майданчиком такого роду, за допомогою якого громадські організації у такому масштабі залучаються до проведення реформ у країнах, які охоплені програмою Європейського Союзу. Окремою темою дискусії стала робота координаційних структур ФГС СП, зокрема, Керуючого комітету, який більшою мірою займався логістичною та організаційною роботою, а також чотирьох робочих груп, в рамках яких протягом року проводилося обговорення та вироблялися рекомендації. Учасники дискусії також висловили сподівання, що робота координаційних структур Форуму та учасників наступного року буде зосереджена на виробленні практичних механізмів імплементації Східного партнерства. Водночас, з огляду на умови обмеженості коштів бюджету ЄС, представники громадських організацій погодилися щодо необхідності залучати програми та агенції, зокрема країн Європейського Союзу, до фінансування проектів Східного партнерства.

Власне, питання проектів стало однією з ключових тем обговорення. Так, на думку учасників дискусії, необхідно безпосередньо переходити до започаткування проектів, зокрема, це стосується двостороннього виміру "Східного партнерства", ключовими елементами якого є Програма Всеохоплюючої інституційної розбудови та Програма регіонального розвитку. Разом з тим, за словами учасників заходу, доцільним було б також створити невелику виконавчу агенцію, яка відповідала б за імплементацію цих проектів. Окрім того, як зауважили представники громадянського суспільства, корисним для України як для держави, що прагне бути регіональним лідером, було б запропонувати запровадити програми транскордонного співробітництва (CBC) Україна-Білорусь та Україна-Молдова в рамках "Східного партнерства". Іншим ключовим питанням обговорення стала відсутність належного доступу до інформації щодо того, яким чином розвивається співпраця в рамках чотирьох тематичних платформ.

Водночас, було акцентовано увагу на необхідності більш ефективної діяльності громадських організацій "на місцях". Зокрема, мова йде про активізацію співпраці з координаторами діяльності відповідних тематичних платформ “Східного партнерства” та залучення до реалізації основних цілей.

Учасники заходу також заслухали інформацію щодо парламентського виміру "Східного партнерства", зокрема, блокування повноцінної роботи Асамблеї через невизначеність формату участі білоруської делегації у ПА ЄВРОНЕСТ. Окрім того, було обговорено питання процедури висування представників України у координуючі структури ФГС СП.

Загалом, учасники дискусії погодилися, що "Східне партнерство" дає можливість громадським організаціям мобілізувати свої зусилля за декількома напрямками - робота з урядом, створення міжнародних мереж, обмін досвідом з представниками інших країн-партнерів тощо. Разом з тим, українським ГО необхідно формувати спільний порядок денний, а також здійснювати тематичну діяльність, яку можна було б продемонструвати під час Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Адже "Східне партнерство" є рамковою політикою, яку необхідно наповнювати.

 

"Європейський простір"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації