Eastern partnership

Економічні питання в центрі уваги форуму "Східного партнерства"

"Німецька хвиля"

2010-11-19

У Берліні продовжується другий Форум "Східного партнерства". Учасники заходу, в центрі уваги якого – Україна, Білорусь та Молдова – найбільше концентруються на економічних питаннях.

Штефан Фюле, комісар Єврокомісії з питань розширення ЄС, відзначив, що саме "Східне партнерство" є рушійною силою для багатьох країн на шляху не лише до демократії, але й до ринкової економіки. Ця теза стосується і України як учасниці програми Європейського Союзу "Східне партнерство".

Стосовно України одним з найважливіших питань економічного характеру називають питання енергетики. В першу чергу йдеться про наповнення членства України в Енергетичній Хартії реальними справами, які  відповідали б принципам, за якими функціонує енергетичний сектор в Європі.  «Мається на увазі передусім запровадження європейських стандартів прозорості, розподілу, транспортування і  видобутку газу",  – каже український громадський діяч Олег Рибачук.

Між сталлю, ЄС і Росією

Саша Тамм, експерт німецького фонду імені Науманна пояснив, що економічні інтереси України нині розділені між ЄС і Росією. Якщо Росія грає роль давнього енергетичного партнера, то Євросоюз - це експортні перспективи розвитку України, наприклад, в металургії. "ЄС  це - центральний ринок експорту для сталеливарної галузі" - сказав він. Тамм вказує на те, що президент України Віктор Янукович намагається  розвивати обидва напрямки відносин – як з Росією, так і з Євросоюзом. Утім, лише майбутнє покаже, як Москва сприймає те, що Україна робить одночасно ставку і на ЄС, і на Росію.

"Можу  передбачити, що наступного року, напередодні виборів у Росії, будуть робитися спроби більш поглибленої інтеграції з Україною" - додав Тамм.  А от статс-міністр МЗС Німеччини Корнелія Піпер рекомендує Україні не чекати на пропозиції Брюсселя, а пропонувати свої ініціативи. "Високі очікування ви повинні направити в першу чергу на свою адресу" - підкреслила Піпер.

Олександр Сосновський, "Німецька хвиля"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації