Доступ до інформації

Резолюція Європарламенту: Україну закликали провести реформи енергоринку і прийняти закон про доступ до інформації

UA-Energy.org

2010-11-25

Сьогодні Європарламент ухвалив багатостраждальну резолюцію щодо ситуації в Україні. Надзвичайно жорсткий проект рішення щодо ситуації в Україні мав бути ухваленим законодавчим органом ЄС ще 20 жовтня, проте в силу багатьох причин постійно переносився.

 

В новій резолюції документі чітко вказано політичні проблеми, на які влада зобов'язана звернути увагу: утиски свободи слова, демократичних свобод, утиски незалежних телеканалів ("ТВі" та "5-го"), порушення та недосконалість виборчого закону, втручання СБУ в політичне життя.

 

В той же час, Європарламент видав Україні достатньо авансів, вказавши на право України подати заявку на вступ до ЄС у перспективі та, пообіцявши сприяння у скасуванні віз для українців. Проте, і це цілком логічно, все ці речі будуть залежати від успіхів України не тільки в економіці, а перш за все, в політичній сфері, зокрема, і у захисті прав людини, свободи слова й інших демократичних свобод.

 

В енергетиці Європарламент згадав про ключову роль України у забезпеченні енергетичної безпеки Європи. Причому євродепутатами було підкреслено важливість активізації співпраці між Україною та ЄС у галузі енергетики. Європарламент закликав до виконання Україною зобов'язань, які "випливають зі Спільної декларації Міжнародної інвестиційної конференції ЄС-Україна з модернізації газотранспортної системи України", закликав до "укладання подальших угод між Україною та ЄС, спрямованих на забезпечення поставок енергоносіїв для обох сторін, в тому числі надійної і диверсифікованої системи транзиту нафти та газу".

 

Якщо Україна хоче мати сучасну систему газового транзиту, це вимагатиме "надання прозорої, ефективної та якісної послуги з транзиту через модернізовану газотранспортну систему". Європарламент закликав Європейську Комісію надати необхідну технічну допомогу для "докорінного поліпшення енергетичної ефективності електромереж України" та закликав активізувати співробітництво щодо реформи газового сектору - "з метою приведення його у відповідність до стандартів ЄС".

 

Також ЄП закликав українських колег прийняти проект закону "Про доступ до публічної інформації" відповідно до європейських та міжнародних стандартів.

 

UA-Energy.org, за матеріалами "Главком"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації