Новини

Фірташ планує накопичити газ на майбутнє?

"Українська енергетика"

2014-02-28

Вчора, 27 листопада, Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики, збільшила ТОВ "РКГ Трейдінг" ліцензійний обсяг поставки газу в 7,5 разів − із 400 млн до 3 млрд кубометрів.
 

ТОВ "РГК Трейдінг" було засновано в серпні минулого року. У вересні 2013 року компанія отримала ліцензію НКРЕ на постачання 400 млн кубометрів газу за нерегульованим тарифом.

Засновником компанії є кіпрський офшор Т.GI Gas Holdings Limited, а її директором − Артем Компан, котрий більш відомий як заступник голови правління з обліку та реалізації природного газу ПАТ "Дніпропетровськгаз" (в якому компаніям Дмитра Фірташа належить 26%), а також є представником ТОВ "Регіональна газова компанія", яку ще раніше структури бізнесмена створили для управління його міськ- та облгазами. Встановлення монопольного контролю над такою часткою ринку (приблизно 75% газорозподільчого ринку країни) заборонено українським законодавством, а тому "Регіональна газова компанія" поки контролює їхню діяльність неофіційно. У свою чергу, її засновниками є маловідомі офшори Ezme Establishment Limited та Haldy Trading Limited. Офіс компанії знаходиться за однією адресою з OSTCHEM Ukraine Ltd − в бізнес-центрі "Парус" (Київ), який також належить відомому бізнесменові.

Таким чином, Дмитро Фірташ за рахунок подібних до "РКГ Трейдінг" компаній отримує великі обсяги газу для поставок, що дозволить йому суттєво збільшити продаж газу на українському ринку. Це буде актуально зовсім скоро, адже вже зрозуміло, що із ІІ кварталу поточного року Росія, скоріше за все, не надаватиме Україні знижку на природний газ.

 

Якщо бізнесмен зараз швидко розпродасть НАКівський газ, то залишить Україні невеликі обсяги газу в сховищах. Як результат, держава якнайшвидше потребуватиме нового газу, однак у цей час російський газ вже буде значно дорожчий. Саме тоді й настане "зірковий час" Фірташа − дорогий російський газ і відсутність серйозної альтернативи дозволить бізнесменові стати ексклюзивним контрагентом "Газпрому", і без особливих проблем продавати значні обсяги газу по вигідній йому ціні.
 

Анастасія Єрмакова, "Українська енергетика"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації