Блоги

Що буде з сонячною енергетикою завтра?

Дмитро Лукомський

2014-04-08

Уся спільнота компаній, що працюють на ринку сонячної енергетики України, глибоко стурбована планами Уряду щодо різкого зменшення «зеленого» тарифу для суб'єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання.  Мова іде про опублікований сьогодні законопроект №4644 «Про внесення змін до деяких законів України(щодо удосконалення розрахунків за енергоносії)».

Хочу звернути увагу на той факт, що сонячна енергетика в Україні – це не лише крупні «гравці», а і цілий ряд малих та середніх компаній, які, маючи обмежені фінансові ресурси та не використовуючи жодних адміністративних ресурсів чи сумнівних пільг, змогли збудувати близько 100 МВт пік «сонячної» генерації в Україні. А це реальні робочі місця та залучені в нашу країну кошти на суму 200 млн. євро, які були надані як українськими банками, так і поважними міжнародними фінансовими інституціями на кшталт ЄБРР. Запропоноване зниження «зеленого» тарифу для вже збудованих малих та середніх об’єктів фактично приведе до банкрутств компаній, що володіють такими сонячними електростанціями, з усіма відповідними наслідками, а саме повним скороченням персоналу та невиконанням кредитних зобов’язань. 


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд квітня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за квітень 2017 року.

¬ всі публікації