Блоги

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВІТРУ

Андрій Конеченков

2014-06-11

13 червня 2014 року об 11.00 ранку в приміщенні прес-центру інтернет-видання «Обозреватель» відбудетьсяпрес-конференція на тему: «Вітроенергетика - шлях до енергонезалежності», присвяченої Всесвітньому Дню вітру.

За останні три роки український сектор вітроенергетики зробив величезний стрибок в своєму розвитку, закріпив за собою лідерство серед країн СНД і Прибалтики за встановленою потужністю ВЕС, та запустивши ліцензійне виробництво сучасних турбін мегаватного класу. Сьогодні можна зі впевненістю сказати, що Україна вибрала європейський шлях розвитку.

Незважаючи на опір з боку ряду профільних міністерств, вітроенергетика України продовжує нарощувати свої потужності навіть у нинішній складний для України період. До середини 2014 встановлена потужність сектора досягла 500 МВт.

Як далі буде розвиватися вітроенергетика в Україні? Наскільки цей сектор економічно виправданий? Що буде з проектами, реалізація яких сьогодні зупинена на окупованій території Криму?

Ці та інші питання, пов'язані з подальшим розвитком вітроенергетичного сектору України, будуть обговорюватися на прес-конференції, в якій візьмуть участь:

- Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації;

- Владислав Єременко, генеральний директор Керуючої Компанії «Вітряні парки України»;

- Карл Стурен, генеральний директор ТОВ «Віндкрафт Україна».

 

Довідка УВЕА:

Кожен рік 15 червня світова громадськість відзначає Всесвітній День вітру. У різних країнах світу в цей день проводяться численні заходи, що пропагують екологічно чисте й поновлюване джерело енергії - вітер. Координаторами Всесвітнього дня вітру є Європейська вітроенергетична асоціація (EWEA) і Глобальна Рада з вітроенергетики (GWEC).

 

Європейський Союз імпортує 54% необхідної йому енергії. Цей імпорт обходиться кожному громадянину ЄС понад 2 євро щодня.

У той же час завдяки вітроенергетичним технологіям у 2012 році країнами ЄС:

на імпорті енергоносіїв було зекономлено 9,6 млрд. євро;

скорочено викидів СО2 в атмосферу на 6%;

створено 250 000 робочих місць;

інвестиції в галузь склали до 18 млрд. євро.

За рахунок збільшення частки вітру, Європа створює нові робочі місця, підвищує свою енергетичну незалежність і підсилює свою економіку.

УК «Вітряні парки України»- один з лідерів вітроенергетики України. Створена в 2011 році компанія активно розвивається, нарощуючи свої енергогенеруючі потужності і розвиває виробництво вітротурбін в Україні. На сьогоднішній день компанія ввела в експлуатацію близько 200 МВт.

ТОВ «Віндкрафт Україна»успішно займається розробкою та інвестуванням вітроенергетичних проектів в Херсонській області України. На цей момент встановлена потужність всіх вітростанцій компанії дорівнює 31 МВт.


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд квітня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за квітень 2017 року.

¬ всі публікації