Новини

Іспанія може стати рішенням для Європи в газових питаннях - міністр енергетики

"Українська енергетика"

2014-09-15

В інтерв’ю для FP міністр енергетики Іспанії Жозе Мануель Сорія зазначив, що сьогодні, коли Європа має доволі натягнуті стосунки з Росією та побоювання відносно нестачі газу, Іспанія бачить роль для себе в вирішенні цього питання.

 

Він зазначив, що проблема з газом і криза в Україні безпосередньо впливають на ті країни, які покладаються на російський газ, але не на Іспанію: «Іспанія не має ніяких турбот з поставками сьогодні. Половина газу, який ми споживаємо, надходить з Алжиру, а решта скрапленого газу імпортується на сім заводів з регазифікації в Іспанії – найбільших в Європі».

 

«Іспанія може стати рішенням. Як? Іспанія сьогодні має пропускну спроможність трубопроводу, СПГ-термінали, обсяги газу, і ми могли б поставляти від 35 до 40 млрд кубометрів газу на рік в іншу частину Європи. Це половина російського газу, який Європа отримує через Україну. Ми могли б постачати цей газ», зазначив міністр.

 

При цьому він наголосив на тому, що Іспанія не має фізичних з’єднань з Францією: «І це європейська проблема. Європа повинна, на мій погляд, брати більш активну участь в розробці цих взаємозв'язків, саме для того, щоб в геополітичному плані послати сигнал, що вона має альтернативні джерела поставок», зауважив Жозе Мануель Сорія.

 

"Українська енергетика", за матеріалами FP
 


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації