Новини

Іспанія може стати рішенням для Європи в газових питаннях - міністр енергетики

"Українська енергетика"

2014-09-15

В інтерв’ю для FP міністр енергетики Іспанії Жозе Мануель Сорія зазначив, що сьогодні, коли Європа має доволі натягнуті стосунки з Росією та побоювання відносно нестачі газу, Іспанія бачить роль для себе в вирішенні цього питання.

 

Він зазначив, що проблема з газом і криза в Україні безпосередньо впливають на ті країни, які покладаються на російський газ, але не на Іспанію: «Іспанія не має ніяких турбот з поставками сьогодні. Половина газу, який ми споживаємо, надходить з Алжиру, а решта скрапленого газу імпортується на сім заводів з регазифікації в Іспанії – найбільших в Європі».

 

«Іспанія може стати рішенням. Як? Іспанія сьогодні має пропускну спроможність трубопроводу, СПГ-термінали, обсяги газу, і ми могли б поставляти від 35 до 40 млрд кубометрів газу на рік в іншу частину Європи. Це половина російського газу, який Європа отримує через Україну. Ми могли б постачати цей газ», зазначив міністр.

 

При цьому він наголосив на тому, що Іспанія не має фізичних з’єднань з Францією: «І це європейська проблема. Європа повинна, на мій погляд, брати більш активну участь в розробці цих взаємозв'язків, саме для того, щоб в геополітичному плані послати сигнал, що вона має альтернативні джерела поставок», зауважив Жозе Мануель Сорія.

 

"Українська енергетика", за матеріалами FP
 


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Тижневий аналітичний звіт: 16 - 22 травня 2016 року

    У цьому випуску: - Як діяльність "Газпрому" впливає на його фінансове становище; - Як пристосовуються до нових умов країни-виробники нафти; - Чому Україна зберігає низькі темпи імпорту газу; - Чому Міненрговугілля намагається збільшити генерацію ТЕС та АЕС; - Як використовують тему тарифів опозиційні політики в Україні; - Які першочергові напрямки реформ сформував уряд; - В чому проявляється зацікавленість української влади до видобутку; - Як розвивається скандал в "Укрнафті".

¬ всі публікації