Новини

Розпочав роботу перший в світі комплексний архів нафтових контрактів

"Українська енергетика"

2014-11-12

OpenOil разом з партнерами Shuttleworth Foundation, PWYP Canada и African Network for Centers of Investigative Journalism (ANCIR) запустили перший в світі комплексний архів нафтових контрактів. Завдяки йому відтепер є відкритий доступ до 385 нафтових контрактів з 54 країн світу онлайн.

 

Архів складається з контрактів, які регулюють видобуток нафти в багатьох країнах, де подробиці цих документів зазвичай залишаються невідомими. Серед таких країн варто виділити Алжир, Анголу, Чад, Китай, Єгипет, Індію, Ізраїль, Казахстан, Сирію, Таджикистан, Туніс, Україну та Ємен. Усі ці контракти раніше були представлені суспільству, однак були розсіяні по десятках сайтів і поховані в корпоративних документах.


"Прийшов час звернути нашу увагу на прозорість контрактів", сказав Джонні Вест, директор OpenOil. "Замість того, щоб думати про невелику кількість опублікованих контрактів, яка поступово збільшується, ми повинні зіставити загальну низку контрактів, підписаних урядами, і працювати в зворотному напрямку. Сховище є невеликим кроком до розкриття контрактів за стандартною практикою".

Партнери OpenOil, які взяли участь у створенні архіву, підкреслюють, що «всі угоди, котрі регулюють доступ до природних ресурсів, які є державною власністю, мають бути відкритими для всіх».

 
Особливо перспективним, на думку експертів, створення архіву буде для Африки: «Наша мережа з більш ніж одного десятка редакцій по всій Африці постійно бореться за те, щоб зрозуміти, як нафтова економіка працює на політичному, фінансовому та іншому рівні", підкреслив Хадіджа Шаріфі, редактор ANCIR. "Ці нові знайдені контракти від таких країн як Ангола, Єгипет і Чад матимуть неоціненне значення для розслідування».

 

Новостворений архів також налічує контракти, пов’язані з іншими подіями в світовій нафтовій промисловості, як, наприклад: проекти видобутку метану в Китаї, видобуток газу на шельфі в Індії, швидке перетворення Ізраїлю на великого газового виробника в Східному Середземномор'ї. Контракти від Єгипту, Ємену, Алжиру, Курдистану і Сирії також мають зробити більш відкритою нафтову економіку Близького Сходу.

Ознайомитися з архівом нафтових контрактів можна за посиланням.

 

«Українська енергетика», за матеріалами OpenOil


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації