Eastern partnership

В Україні створено Національну платформу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

"Європейський простір"

2011-01-30

Про це сьогодні заявив Національний координатор по Україні Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут, під час конференції у Києві. За його словами, платформа надає можливість громадським організаціям, перш за все, обмінюватися досвідом, знаннями, а також відповідати на ті виклики, які стосуються реалізації програми Східного партнерства.

 

На думку експерта, потенціал та бажання НУО України дозволяє сподіватися на більше, ніж участь у подібних форматах. Як зауважив Національний координатор, вони можуть формувати певні порядки денні, пропонувати свої ініціативи. Проте для цього потрібно говорити в унісон. Саме тому, на переконання І. Когута, українським громадським організаціям необхідно шукати синергію, спільну позицію, з якою можна виступати в подібному регіональному форматі.


Як відзначив Національний координатор, важливо використовувати ті можливості, які може відкрити Східне партнерство українським громадським організаціям як у співпраці з інститутами ЄС, так і з НУО країн-членів Євросоюзу. Водночас, на сьогодні, за словами І. Когута, залишається ще багато невирішених питань. Так, зокрема, Єврокомісією не вироблена чітка та зрозуміла логіка участі громадських організацій у діалозі Україна-ЄС. Окрім того, поки що не відбулася конструктивна дискусія з українською переговорною стороною.

 

Саме тому до участі в Національній платформі запрошено такі коаліції з серйозним інтелектуальним потенціалом як Громадська експертна рада при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, Громадянська асамблея України, Мережа підтримки реформ. Разом з тим, як зауважив Національний координатор, платформу необхідно залишати відкритою та давати можливість громадським організаціям, у яких є потенціал, досвід та бажання, долучатися.

На думку І. Когута, для того, щоб через рік у Познані, під час третього Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, продемонструвати спільне розуміння - необхідно насамперед визначити план дій на рік, а також пріоритетні позиції, на яких варто закцентувати увагу.

 

Завантажити проект Меморандуму [156 kb]

 

"Європейський простір"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації