Блоги

Слово ціною в 100 млн грн. І це не межа!

Олексій Хабатюк

2015-07-07

4 червня Верховна Рада прийняла законопроект № 2010-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». Цим законом, поміж іншого, передбачено зниження зеленого тарифу для сонячних електростанцій (СЕС) потужністю більше 10 МВт майже в два рази. Як відомо, всі такі станції, а їх загальна потужність в Україні (не рахуючи анексованого Криму) - близько 300 МВт, належать компаніям афільованим з братами Клюєвими. Таке зниження тарифу мало почати діяти з 1 липня поточного року та має діяти протягом півтора року – до 1 січня 2017 року.

 

Але не так сталося, як гадалося. Закон майже місяць не підписувався Головою ВРУ, бо як виявилось, законодавці в тексті забули додати ОДНЕ слово. І лише в останній день червня, депутати проголосували за те щоб це слово додати.

 

А тепер закон знаходиться на підписі у Президента. Разом з тим, кожен день затримки в набранні чинності закону коштує українським споживачам близько 10 млн грн надлишкових витрат. За першу декаду липня – 100 млн грн надлишкових витрат на користь сумнівних компаній. І кожен день буде коштувати додаткових 10 млн. 


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Тижневий аналітичний звіт: 15-21 травня 2017 року

    У цьому випуску: - Чи вирішується криза поставок дефіцитного вугілля в Україну? - Скільки вже втратив "Газпром" через порушення антимонопольного законодавства? - Які фактори сприяють зловживанням з боку гравців ринку?

¬ всі публікації