Коментарі

Геннадій Рябцев: Жодної змови щодо здорожчання газу на АЗС нема

"УНН"

2016-07-20

Ринок автомобільного газу в Україні, на відміну від ринку нафтопродуктів є значно монополізованим. Крім того, останнє підвищення вартості скрапленого газу на АЗС має для цього всі економічні передумови. Відповідно, АМКУ не варто шукати у цьому ніякої змови, а варто працювати над розвитком конкуренції. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповів експерт паливного ринку Геннадій Рябцев.

 

“АМКУ слід шукати не змову, а сприяти розвитку конкуренції на цьому ринку (скрапленого газу, — ред.), адже, на відміну від ринку нафтопродуктів, він монополізований. При чому, на цьому ринку компанії зловживають своєю ринковою владою. Адже протягом довгого часу роздрібна націнка на цьому ринку чи не на порядок вища була, аніж роздрібна націнка на ринку бензину і дизпалива, однак АМКУ не бачив цього і досі не бачить.

 

А оці всі реакції, які відбуваються, заяви, які лунають, вони лунають лише тоді, коли дорожчають нафтопродукти. Але робота АМКУ полягає не у тому, аби реагувати на зростання чи на зниження цін. Робота АМКУ полягає у забезпеченні таких умов, які б унеможливили зловживання суб’єктами господарювання своєю ринковою владою. І ця робота, на мій погляд, не ведеться, і наслідком є якраз те, що декілька компаній на свій власний розсуд розділили цей ринок, і поводяться на ньому нецивілізовано”, — вважає експерт.

 

Г.Рябцев також пояснив, що останнє здорожчання газу на АЗС сталося через дефіцит.

 

“Щодо останнього подорожчання, з економічної точки зору, воно цілком обґрунтоване, оскільки в гуртовому сегменті ринку виник дефіцит. Дефіцит виник у обсязі 20% місячного споживання скрапленого нафтового газу. Зрозуміло, що коли дефіцит на ринку, коли нестача палива — тоді і ціни ідуть вгору. На гуртовому ринку скраплений нафтовий газ протягом останнього місяця подорожчав більш ніж вдвічі, на роздрібному — ми маємо збільшення вартості цього ресурсу на 20%. Тому зараз економічно виправданим є подальше зростання цін ще щонайменше на 50-70 коп, якщо не зміниться на кордоні”, — пояснив він.

 

Нагадаємо, в Україні зросла вартість скрапленого газу на АЗК.

 

Також нагадаємо, за словами експертів, підвищення вартості скрапленого газу на АЗС — трейдерам не вигідно.

 

"УНН"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації