Публікації

Пропозиції аналітичного центру DiXi Group до проекту Середньострокового плану дій Уряду до 2020 року

"Українська енергетика", DiXi Group

2017-01-27

DiXi Group вітає наміри Уряду України забезпечити стійке економічне зростання, у тому числі шляхом запровадження середньострокового планування діяльності.

 

Разом із тим, аналізуючи запропонований проект Середньострокового плану дій Уряду до 2020 року в частині змін на енергетичних та суміжних ринках (Розділ І, пункти 14-20), експерти DiXi Group мають наступні пропозиції та зауваження:

 

Зміст пропозицій

 

План дій має містити цілі, які задовольняють SMART-критерії, насамперед конкретики і досяжності. Наприклад, рекомендовано зробити акцент на вже зафіксованих намірах щодо нарощування видобутку енергоресурсів, зокрема газу.

 

В частині щодо впровадження принципів Третього енергетичного пакета ЄС, посилення енергоефективності включено додаткові індикатори для того, аби цілі були вимірюваними, а діяльність з їх виконання можна було моніторити.

 

Серед ключових доповнень - питання не лише розробки нових нормативних актів, але і забезпечення якісної імплементації вже прийнятих, контроль за дотриманням викладених у них положень. Це особливо актуально для завершення лібералізації ринку газу, старту лібералізації ринку електроенергії, розбудови НКРЕКП як незалежного і спроможного регулятора, а також запуску механізмів підтримки енергоефективності.

 

В окремих випадках пропонується змінити показники, якими характеризується ситуація - з тим, аби підхід до оцінки проблеми визначав кроки, необхідні для її вирішення, а не навпаки. Наприклад, це стосується цілей впровадження принципів Третього енергетичного пакета ЄС, розвитку відновлюваної енергетики, збільшення енергоефективності, розвитку ЖКГ.

 

В цілому, пропозиції мають на меті перенесення наголосу з адміністративних рішень на створення умов для ринкових перетворень. Також, вектор реформи вугільної галузі скориговано в напрямку сталого розвитку, що пов'язано як з планами роздержавлення вугільного сектору, так і з прийнятими стратегічними документами - Плану дій стратегії низьковуглецевого розвитку України, закону про ратифікацію Паризької кліматичної угоди, Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020".

 

Завантажити пропозиції та зауваження можна за посиланням.

 

"Українська енергетика", DiXi Group


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації