Новини

"Нафтогаз" відсторонив від обов’язків президента "Укртрансгазу"

"Економічна правда"

2017-02-17

"Нафтогаз України" відсторонив від обов’язків президента "Укртрансгазу" Ігоря Прокопіва.

 

Процедура відсторонення передбачена статутом "Нафтогазу", який Кабінет міністрів ухвалив у грудні 2016 року, йдеться у повідомленні НАКу.

 

Відповідно до статуту "Укртрансгазу", управління компанією візьме на себе перший віце-президент "Укртрансгазу" Мирослав Хімко.

 

"Нафтогаз" та "Укртрансгаз" наголошують, що зміни в керівництві не вплинуть на постачання газу українським споживачам, а транзит газу продовжуватиметься в повному обсязі згідно з контрактними зобов’язаннями.

 

"Незалежний аудитор групи, компанія Deloitte & Touche, виявив низку порушень під час офіційної перевірки рахунків "Укртрансгазу". Пізніше стосовно цих питань були проведені розслідування як зовнішнім аудитором, так і новоствореним органом внутрішнього аудиту "Нафтогазу", який звітує аудиторському комітету наглядової ради", - йдеться у повідомленні.

 

Також, як зазначається, додаткові розслідування підтвердили попередньо виявлені факти та допомогли зібрати більше доказів неналежного управління в сфері закупівель. Наявні факти порушень спонукали до подальших паралельних розслідувань, що охоплюють більш широке коло питань.

 

"В межах докорінної реформи корпоративного управління "Нафтогаз" запроваджує нову систему внутрішнього контролю в усіх компаніях групи. Для забезпечення дотримання відповідних політик і законодавства подібні внутрішні аудиторські перевірки зараз розпочаті в усіх дочірніх компаніях "Нафтогазу", - повідомили в компанії.

 

Як повідомляла раніше ЕП, Коболєв вже ставив питання про відсторонення глави "Укртрансгазу", але його ініціатива була заблокована прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

 

За даними ЕП, про сьогоднішнє рішення наглядової ради НАК Гройсман вже знає, але поки не виявляв ініціативи щодо його припинення.

 

"Уктртрансгаз" про прийняте рішення наглядової ради "Нафтогазу" поки не сповіщений.

 

Раніше Прокопів заявив, що Коболєв є креатурою екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та має зобов'язання перед ним.

 

"Економічна правда"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації