Новини

Енергетичне Співтовариство звинувачує Україну в порушенні норм в електроенергетиці

"Українська енергетика"

2017-03-16


Секретаріат Енергетичного Співтовариства надіслав Україні обґрунтовану претензію з приводу невідповідності їїдіяльності правилам розподілу транскордонної пропускної здатності.


Україна, зокрема, не дозволяє імпорт електроенергії від інших сторін Договору про Енергетичне Співтовариство. Це створює перешкоди для встановлення загальноєвропейських правил ринку електроенергії.


Секретаріат підтримує ідею, що Україна продовжує порушувати норми Енергетичного Співтовариства через створення різних умов для імпорту та експорту електроенергії і підтримки різних процедур розподілу пропускної здатності.


Окрім того, Секретаріат стверджує, що доступ до інтерконекторів для експорту електроенергії обмежений певними вимогами участі в аукціонах, що не відповідає вимогам європейського права.


Незважаючи на те, що регулятор співпрацював із Секретаріатом і взяв до уваги його зауваження при зміні правил аукціону, декілька проблем із невідповідністю європейським нормам продовжують існувати. Вони стосуються насамперед теперішньої моделі ринку електроенергії та вимагають змін у чинному законодавстві, адже змін до правил, що вже були прийняті українським регулятором, недостатньо для того, щоб вирішити проблему.


Відповідно до процедури розв’язання суперечок, зацікавлені сторони можуть отримати доступ до детальніших матеріалів справи.

 

"Українська енергетика"


 


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Тижневий аналітичний звіт: 15-21 травня 2017 року

    У цьому випуску: - Чи вирішується криза поставок дефіцитного вугілля в Україну? - Скільки вже втратив "Газпром" через порушення антимонопольного законодавства? - Які фактори сприяють зловживанням з боку гравців ринку?

¬ всі публікації