Новини

ExxonMobil просить звільнити її від санкцій, які заважають працювати з Росією

"Економічна правда"

2017-04-20

Нафтова компанія ExxonMobil, яку до призначення на посаду держсекретаря США, очолював Рекс Тіллерсон, звернулась до Міністерства фінансів США із запитом звільнити її від дій санкцій, які обмежують співпрацю із російським нафтовим гігантом "Роснєфть".

 

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в уряді США, знайомі із цим питанням.

 

За даними джерел, ExxonMobil домагається дозволу США для проведення буріння разом із "Роснефтью" в декількох місцях, заборонених санкціями.

 

Повідомляється, що у липні 2015 року компанія подала заявку на звільнення її від дій санкцій, щоб отримати дозвіл на доступ до Чорного моря, але ця заявка не була схвалена.

 

"Запит на звільнення від дій санкцій, ймовірно, буде уважно вивчатися членами Конгресу, які прагнутьпосилити санкції щодо Росії у відповідь на втручання у вибори в США", - зазначає The Wall Street Journal.

 

Нагадаємо, що "Роснефть" потрапила у список російських компаній, проти яких застосовуються економічні санкції за агресію РФ проти України.

 

За даними Reuters, Exxon Mobil веде свою діяльність у понад 50 країнах світу. У 2011 році Exxon Mobil підписав угоду з "Роснефтью" (РФ) для спільної розвідки і видобутку нафти. З того часу компанії створили 10 спільних підприємств.

 

Тіллерсон був критиком санкцій США проти РФ за вторгнення у Крим: Exxon Mobil мусила відмовитися від деяких проектів, що спричинило збитки у сумі 1 млрд доларів.

 

У 2013 році президент РФ Володимир Путін нагородив Тіллерсона орденом.

 

"Економічна правда"


Коментарі

blog comments powered by Disqus

Публікації

  • Енергетичні реформи: огляд березня 2017 року

    Проект “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” представляє моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за березень 2017 року.

¬ всі публікації