Новини компаній

ДТЕК завершує модернізацію одного з енергоблоків Бурштинській ТЕС

"Українська енергетика"

2016-03-02

Енергоблок №5 ДТЕК Бурштинської ТЕС, більшість робіт по модернізації якого було виконано у 2012-2013 роках, цього року завершить оновлення. Середній ремонт з елементами реконструкції енергоблоку №5 пройде с 1 березня по 25 квітня. Очікувані результати: збільшення потужності енергоблоку з 208 МВт до 215 МВт, продовження терміну служби устаткування енергоблоку, підвищення ефективності роботи устаткування, підтвердження показників викидів твердих речовин в атмосферу до європейських стандартів. Загальна вартість середнього ремонту з оновленням обладнання становитиме 32 млн грн.

 

 

Енергоблок №5 ДТЕК Бурштинської ТЕС введений в експлуатацію в квітні 1965 р. У 2012-2013 роках під управлінням фахівців ДТЕК пройшов перший етап великомасштабної реконструкції вартістю понад 600 млн грн. Тоді було модернізовано котлоагрегат, турбіну, електротехнічну частину блоку, систему контролю і управління, встановлено нові електрофільтри фірми «RAFAKO-SA» (Польща). В результаті збільшилася встановлена потужність блоку з проектного 200 МВт до 208 МВт, річні викиди на енергоблоці № 5 після заміни електрофільтрів зменшилися в 29 разів у порівнянні з викидами до їх заміни.

 

 

Зараз, під час завершувального етапу реконструкції, буде замінено статор турбогенератора зі встановленням нової сучасної системи охолодження обмотки статора вартістю 12 млн. грн. Крім того, буде відремонтовано окремі складові частини та деталі на котлі, турбіні та допоміжному обладнанні, відновиться теплоізоляція трубопроводів. Завдяки усім проведеним роботам та оновленню електричного обладнання суттєво покращиться робота турбогенератора та збільшиться навантажувальна здатність енергоблоку з 208 МВт до 215 МВт. Також, в рамках реконструкції, вже завершується впровадження нової системи пневмозоловидалення на електрофільтрі енергоблоку. Впровадження такого проекту дозволить значно збільшити відбір сухої золи відразу на ТЕС і не складувати її на гідрозоловідвалах. Повна вартість усіх цих робіт складає 32 млн грн.

 

Енергоблок №5 працює у складі Бурштинського енергоострову. Від його роботи в тому числі залежить енергопостачання для 3 млн мешканців Західної України. Середній ремонт енергоблоку №5 – перший в ремонтній кампанії ДТЕК Бурштинської ТЕС в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2016-2017 років.

 

«Теплова генерація виконує важливу функцію для енергосистеми – вона регулює піки та провали у добовому споживанні електроенергії. Тож енергоблоки мають бути готові до таких складних режимів роботи. Не дивлячись на те, що сьогодні теплова генерація затребувана за залишковим принципом – майже половина енергоблоків ТЕС ДТЕК, повністю забезпечених паливом, залишається в резерві, ДТЕК робить все можливе щоб утримувати обладнання у технічно справному стані. Незважаючи на критичну ситуацію в енергетиці та великий борг ДП «Енергоринок» перед ДТЕК – більше 5 млрд гривень, компанія робить все можливе щоб люди отримували заробітну плату та обладнання оновлювалося для надійної роботи і сьогодні, і з приходом зими», – зазначив директор з генерації ДТЕК Енерго Сергій Куріленко під час свого візиту на ДТЕК Бурштинську ТЕС.

 

 

Заборгованість за вироблену електроенергію ДП «Енергоринок» перед ДТЕК Енерго станом на 1 лютого становить майже 5,3 млрд грн, з них перед Бурштинською ТЕС більше 1 млрд грн. Нестача коштів обмежує можливість проводити ремонти і оновлювати обладнання, закуповувати паливо. Попри заборгованість ДТЕК забезпечує надійність роботи своїх ТЕС: обсяги вугільних складів стабільні – сумарно на ТЕС ДТЕК знаходиться 1,7 млн тонн вугілля, що на 59% більше, ніж в лютому 2015 року, у тому числі на складах ДТЕК Західенерго – 577 тис. тонн (Бурштинська ТЕС – 279 тис. тонн).

 

"Українська енергетика"