Новини

"Північний потік-2" може бути відкладений на кілька років - німецька преса

"Українська енергетика"

2017-05-19

Узгодження мандату Європейської Комісії на переговори з Росією щодо морської частини газопроводу «Північний потік-2» може затримати реалізацію цього проекту від декількох місяців до кількох років, пише німецька газета «Frankfurter Allgemeine Zeitung».

 

За даними Брюсселю, з кінця квітня п'ять європейських партнерів, в тому числі дочірня компанія BASF, Wintershall, беруть фінансову участь в будівництві газопроводу. При цьому автори матеріалу визнають, що з політичної точки зору, інвестиції як і раніше «є вельми спірним». «Німецька сторона несамовито захищає трубопровід між Росією і Німеччиною, тоді як Польща і Литва намагається зупинити будівництво», - говорить «FAZ».

 

Рішення ЄС отримати мандат на переговори з Росією від урядів країн-членів, щоб досягти згоди про застосування основоположних принципів права ЄС відносно морської частини «Північного потоку-2», відповідно до німецьких журналістів, може відкласти будівництво на місяців або навіть роки.

 

Проект мандат має бути представлений урядам країн ЄС протягом 2-3 тижнів. Згідно газетою, затвердження мандата всіма країнами може тривати  півроку. «Цілком ймовірно, що Данія затримає на цей час дозвіл для трубопроводу» - пишуть автори.

 

Відповідно, запланований початок будівництва в цьому році буде відкладений, як і завершення проекту протягом 2019 року.

 

Газета передбачає, що Німеччина намагатиметься блокувати мандат, але залишається неясним, чи їй це вдасться. «Це залежить від того, яку правову основу обере Європейська комісія. Залежно від цього рішення Ради міністрів повинні будуть прийняті або кваліфікованою більшістю голосів, або одностайно», - пояснюють автори.

 

Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.