Banner 1 eng

Прозора енергетика

Навколо зрада? Немає чесних тарифів? Вас лякають платіжки, а коли починаєте розбиратися, не розумієте, де проблема і як це виправити?

«Прозора енергетика» – це проект саме для вас!

DiXi Group за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) створили цей сайт для того, щоб ви могли дізнатись, як працює сектор енергетики і як тут обертаються кошти.

  • Побачивши рух потоків, ви знатимете, чому зростають тарифи, як постачальники формують свої ціни і як захистити власні інтереси.
  • Прочитавши резонансні розслідування від кращих журналістів ви знатимете про найбільш кричущі системні проблеми, які потребують спільних зусиль і рішень.
  • Відвідуючи сайт щодня, ви завжди будете в курсі останніх подій та зможете вчасно реагувати на важливе.

За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) ми розробляємо онлайн-карту енергетичного сектору, яка показує, через чиї руки проходить електрика до входу в ваш будинок; який шлях проходить газ до того як потрапити в газову плиту; яку відстань проходить тепло до того як нагріти батареї у кімнаті; як пальне потрапляє до вашої улюбленої АЗС.

Навколо кожного з ланцюгів споживання газу, тепла, вугілля чи пального обертаються шалені кошти. Ми зібрали всю відкриту інформацію про те, хто і що за скільки купує, кому продає і скільки приховує. Таким чином, за допомогою карти ви легко зможете знайти і з’ясувати для себе всю інформацію про те, як обертаються кошти в енергетиці і на якому етапі ці дані приховуються.

Інформаційні «чорні скрині» стають предметом розслідувань кращих журналістів, відібраних на конкурсі. Участь у розслідуваннях гарантовано виключає будь-який вплив бізнесових структур і покликана максимально чітко висвітлити найбільш нагальні системні проблеми галузі. На основі проведених розслідувань ми сформуємо дороговкази законодавчих змін, які зрештою дозволять усунути корупційні «шпарини». Запрошуємо всіх небайдужих, професійних і сміливих акул журналістики до участі!

Головною нашою метою є ваша компетентність у розумінні енергетичних ринків та виборі постачальників. Тому для всіх споживачів, які хочуть бути в курсі подій, сайт щоденно публікує новини в енергетичній сфері, анонси та репортажі з ключових подій галузі, інтерв’ю та коментарі експертів. Завдяки новому інструментарію невдовзі ви також зможете повідомити про проблеми з постачальниками або отримати потрібну інформацію від державних органів.

Хочете краще розбиратися в енергетиці? Стежте за новинами і підписуйтесь на ексклюзивну розсилку проекту «Прозора енергетика»!